اقدامات قبل از جراحی بینی

جراحی بینی روندی برای اصلاح و یا تغییر شکل بینی است که می تواند به دلایل زیبایی و یا حتی درمانی برای مراجعین محترم مورد انجام قرار بگیرد. برای اینکار ابتدا بایستی بدانید که جهت داشتن رینوپلاستی موفق چه کارهایی صورت بگیرد بهتر است؟!در نتیجه این موارد را در قالب اقدامات قبل از جراحی بینی به شما اعلام می شود. تمامی این موارد توصیه های دکتر مجید وفایی راد ، بهترین جراح بینی همدان در راستای عمل دماغ بهینه و مناسب فرد زیباجو می باشد.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی - دکتر مجید وفایی راد

 

چگونه برای عمل زیبایی بینی در همدان آماده شویم ؟

در این روند احتمال دارد پزشک از شما موارد زیر را درخواست کند.عبارتند از :

 • انجام یکسری آزمایش، آزمایشگاهی جهت اطمینان از صحت سلامت شما
 • آگاهی رسانی در صورت مصرف هر نوع دارویی
 • عدم استعمال دخانیات
 • از استفاده کردن داروهای رقیق کننده خون جلوگیری کنید.
 • داروهای گیاهی و یا حتی ضد التهاب را برای مدتی کنار بگذارید.
 • از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید.

در ادامه این موارد که از بیمار درخواست می شود، جراح بینی در ارتباط با این امر که انجام تغییرات خواسته شده بر روی بینی در چه محلی مورد انجام قرار می گیرد نیز با بیمار صحبت خواهد کرد. به طور معمول با در نظر گرفتن تیم حرفه ای بیهوشی در یک مرکز درمانی روند جراحی بینی را اجرا خواهند کرد. به یاد داشته باشید که یک شخص از نزدیکان و یا آشنایان خود را به عنوان همراه با خود داشته باشید.

هفت روز مانده به جراحی بینی چه باید کرد ؟

اگر شما نیز به دنبال اعمال تغییرات بر روی بینی خود باشید ماه ها و هفته های بسیاری را به این مورد فکر کرده اید. از همین رو بعد از نهایی شدن تصمیم خود بهتر است که آمادگی های مورد نیاز را فراهم کنید. بدن برای درمان و بهبودی بعد از عمل نیاز به انرژی و توانایی دارد در نتیجه استراحت کردن شما می تواند به این امر کمک شایانی کند. یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی که فرد باید به آن دقت داشته باشد این امر است که قبل از رینوپلاستی از انجام روش های جوانسازی پوست در نزدیک ترین بازه به این پروسه خودداری کنید. زیرا در روند تغییرات بینی ، کبودی و تورم را شاهد خواهید بود که می تواند نتیجه نهایی راهکارهای زیبایی را با خلل مواجه بسازد. یک هفته قبل از فرآیند مورد نظر از سولار و آفتاب گرفتن بپرهیزید ، زیرا پوست حساس و ملتهب می شود.
در هفت روز مانده به جراحی بینی برای اینکه قادر باشید اقدامات قبل از جراحی بنی را رعایت کرده باشید بهتر است که مصرف روزانه مایعات به ویژه آب را افزایش دهید. در روند جراحی های درمانی و زیبایی بهتر است که بدن بیمار دهیدراته نباشد. کم آبی بدن می تواند مشکلاتی را برای بیمار به همراه آورد در نتیجه نوشیدن آب را از یاد نبرید.
در روزهای منتهی به عمل بینی به یاد داشته باشید که شما یک جراحی سرپایی دارید و پس از اتمام کار به منزل بر می گردید. از همین رو بهتر است که بستر استراحت را برای خود آماده کرده باشید. به ویژه اگر تنها زندگی می کنید که برخی نکات احتیاطی همچون تهیه غذا و آبمیوه را در لیست کارهای مورد نیاز برای اقدامات قبل از جراحی بینی در نظر داشته باشید.

روز جراحی بینی در همدان چه باید کرد؟

 • مهمترین موارد به روز مشخص شده برای عمل زیبایی بینی باز میگردد که بیمار باید اقدامات قبل از جراحی بینی را اصولی انجام دهد.
 • به یاد داشته باشید که در این زمان ناشتا باشید. رینوپلاستی با استفاده از روش بیهوشی عمومی برای شما مورد انجام قرار میگیرد و برای پیشگیری از بروز هر نوع پیامدی باید ناشتا باشید و وعده پایانی در شب قبل را سبک میل کنید. این امر موجب می شود شما در زمان هوشیاری در اتاق ریکاوری دچار عوارض نشوید.
 • استفاده از وسایل و ابزار آرایشی بی فایده است. این عمل بر روی پوست بینی صورت گرفته و بدیهی است که صورت شما باید عاری از هر نوع آلودگی و مواد مازاد باشد. از همین رو جراح بینی به شما توصیه می کند صورت
 • بدون آرایش داشته باشید. یکی دیگر از موارد مهم در اقدامات قبل از جراحی بینی ، استحمام در شب قبل از عمل است که موجب می شود پوست تمیز باشد.
 • لباس انتخابی شما برای روز مورد نظر قابل اهمیت می باشد. این پوشش بهتر است که دارای یقه ای آزاد و رها باشد که کمترین بازخورد را با صورت و بینی شما داشته باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی در همدان که بایستی رعایت کنید چیست؟

 • دخانیات ممنوع!!! یکی از موارد مهم که بیمار باید به آن توجه کند، عدم استعمال هر نوع نیکوتین در روز های منتهی به عمل بینی است. وجود این ماده در خون می تواند منجر به بروز برخی پیامدها در حین و یا حتی بعد از عمل زیبای بینی باشد.
 • نوشیدنی های حاوی الکل را کنار بگذارید. ماده بعدی که در زمان جراحی نباید در خون بیمار وجود داشته باشد الکل می باشد این مورد نیز درمان و بهبودی زخم ها را با اختلال مواجه خواهد ساخت.
 • برنزه کردن را فراموش کنید!!! در روزهای نزدیک به جراحی بینی بهتر است که پوست را مستعد نکنید و از آفتاب به سایه پناه ببرید. این مورد میتواند به بهبود و درمان پیامدهایی مانند تورم و التهاب بسیار کمک کند.
 • داروها را کنار بگذارید!!!استفاده بی رویه برخی از داروها را در اقدامات قبل از جراحی بینی قطع کنید. بدون اینکه بدانید مصرف داروها بدون تجویز پزشک می تواند به سلامتی شما لطمه وارد کند از همین رو توصیه اکید می شود قبل از استفاده از هر نوع دارویی با پزشک عمل بینی خود مشورت کنید.
 • همه چیز را بگویید!!! اگر به دارو یا مواد خوراکی حساسیت دارید لطفا به دکتر عمل بینی اطلاع دهید که روند پیش رو را بر اساس میزان سلامت شما برنامه ریزی کند. برخی از مراجعین دارای بیماری های پیشین می باشند که بهترین کار اطلاع رسانی به جراح بوده و با این کار می توانید به دکتر کمک کنید طبق بیماری شما پروسه اعمال تغییرات بر روی بینی را پیش ببرد.
  با دید باز به اتاق عمل بروید:

از مهمترین کارهایی که باید بیمار قبل از رینوپلاستی در حق خود انجام دهد، جدی گرفتن روند پیش رو می باشد. به عبارت ساده باید با انتخاب عمل بینی بداند چه عواقب و مزایای در انتظار او می باشد. ابتدا باید در روند انتخاب دکتر عمل بینی در همدان بسیار با احتیاط رفتار کند که با خیالی آسوده بینی و سلامت خود را به دستان جراح بینی بسپارد. پس از این مورد باید از نتیجه نهایی که مد نظر دارد اطمینان حاصل نماید زیرا انجام جراحی بینی راه بازگشت نخواهد داشت. در این مورد میزان سلامت جسم و روح بیمار خیلی مهم می باشد. اگر ترس یا واهمه ای در ارتباط با عمل زیبایی بینی دارید می بایست در اقدامات قبل از جراحی بینی با مشارکت در جلسه مشاوره ابتدایی با دکتر تمامی پرسش های ذهن خود را مطرح کنید و منتظر دریافت پاسخ از سوی جراح بینی باشید. با آگاهی انجام دادن هر کاری قادر است ترس آن را از میان بردارد.

دریافت مشاوره قبل از جراحی بینی با بهترین جراح بینی همدان

برخی از بیماران در بینی خود شاهد مشکلات و ایراداتی هستند. اما همچنان بر سر دوراهی بوده و نمی دانند چه کاری درست است. در این زمان به مهارت و تبحر جراح بینی میرسیم که ایشان با علم بر زیبایی شناسی چهره قادر است بهترین مشاور برای بیمار خود باشد. به عبارت بهتر یعنی دکتر اولویت را سلامت بیمار در نظر می گیرد. با انجام دادن مشاوره ای اصول و درست شاید بیمار نیازی به جراحی بینی نداشته باشد و تنها به دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن با دیگران به این نتیجه رسیده باشد. در نتیجه بهتر است که به توصیه های دکتر در اقدامات قبل از جراحی بینی به خوبی گوش دهید.

بارداری قبل از عمل بینی

بله، ممکن است بارداری قبل از جراحی بینی رخ دهد. اما، قبل از انجام هر نوع جراحی زیبایی یا تغییراتی در بدن، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید، به خصوص اگر در حال بارداری هستید یا قصد بارداری دارید. زمانی که در حال بارداری هستید، برخی از جراحی‌ها و مواد استفاده شده ممکن است بر جنین تأثیرگذار باشند. همچنین، ممکن است برخی از داروها یا مواد استفاده شده در جراحی برای بارداری مضر باشند. بنابراین، برای حفظ سلامت شما و جنین، مهم است که با پزشک خود صحبت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

آیا در صورت سرماخوردگی ، باز هم می توان جراحی را انجام داد ؟

عموماً، اگر شما سرماخوردگی دارید، پزشک شما ممکن است توصیه کند جراحی را به تعویق بیاندازید تا وضعیت شما بهبود یابد. داشتن سرماخوردگی می‌تواند باعث افزایش خطر عفونت و مشکلات دیگر در زمان جراحی شود. همچنین، در صورتی که احساس خود را خیلی بد می‌کنید، برنامه جراحی ممکن است به تعویق بیفتد تا بدن شما برای جراحی آماده‌تر شود.
به هر حال، تصمیم نهایی درباره ادامه یا تعویق جراحی باید با پزشک خودتان گرفته شود. او می‌تواند وضعیت شما را بررسی کند و به شما راهنمایی کند که آیا می‌توانید جراحی را در حال حاضر انجام دهید یا بهتر است منتظر شرایط بهتری باشید.

آیا پریود بودن در روز رینوپلاستی خللی بر نتیجه جراحی وارد می کند ؟

پریود بودن در روز جراحی رینوپلاستی به طور کلی به نتیجه جراحی خللی وارد نمی‌کند، اما ممکن است برخی از امور مربوط به پریود موجب ایجاد نگرانی‌هایی در ذهن شما شود.

برخی از افراد ممکن است در طول دوره‌ی پریود خود احساس ناراحتی، ضعیفی یا دیگر علائم مربوط به پریود را تجربه کنند. این مسائل ممکن است باعث افزایش استرس و نگرانی قبل از جراحی شود. همچنین، خونریزی قابل مشاهده در طول پریود ممکن است موجب تردید شما درباره نحوه مدیریت زخم‌های جراحی شود.

به هر حال، پزشک شما می‌تواند با شما در مورد این مسائل صحبت کند و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد. ممکن است پزشک شما توصیه کند جراحی را به تعویق بیندازید تا پس از اتمام دوره‌ی پریود خود باشید. همچنین، او ممکن است راهکارهایی برای مدیریت نگرانی‌ها و ناراحتی‌های شما در طول پریود ارائه کند تا جراحی به خوبی انجام شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
اشتراک گذاری در: