جراحی بینی فانتزی

زیبا دوستی حس مشترکی که همه ما انسان ها صرف نظر از اینکه تعریف ما از مفهوم آن چیست، درک لطیفی از آن داریم و خواهان داشتن آن هستیم و به مدد ظهور تکنیک های مدرن و پیشرفته در حوزه جراحی های زیبایی، خوشبختانه، شکاف گسترده میان افراد از نظر سطح برخورداری از معیارهای زیبایی، کم عمق تر شده است و مهم تر از آن اینکه نتایج به دست آمده به واسطه اجرای تکنیک های مدرن زیبایی به دست دکتر مجید وفایی راد ، بهترین جراح بینی همدان به اندازه ای طبیعی هستند که جز واژه های تحسین آمیز، نمی توان در قالب کلام، با استفاده از عبارات دیگری آن را ستود. جراحی بینی فانتزی که به عنوان یکی از مدل های ترند شناخته می شود نیز از این امر مستثنی نیست و امروزه شاهد آن هستیم جراحی بینی که با این مدل انجام می شوند، تا چه اندازه نتایج چشم نوازی را خلق می کنند.

 

جراحی بینی فانتزی - دکتر مجید وفایی راد

 

عمل بینی گوشتی با مدل فانتزی

بینی ها بر اساس مولفه های از قبیل ضخامت پوست، قدرت و استحکام بافت استخوانی و غضروفی و برخی فاکتورهای دیگر، در دو گروه بینی های گوشتی یا استخوانی دسته بندی می شوند. بینی های گوشتی که ویژگی بارز آنها پوست ضخیم و چارچوب غضروفی ضعیف است، از جمله انواع بینی هایی محسوب می شوند که جراحی آنها فرایند پر چالش تری بوده و مهارت بیشتر جراح را در خلق یک نتیجه رضایت بخش می طلبد. اینکه آیا می توان یک بینی گوشتی را با مدل فانتزی جراحی کرد یا خیر، شاید سوال بسیاری از داوطلبین زیباجویی باشد که بینی آنها گوشتی است و دوست دارند که بینی شان مثل بینی عروسک زیبای باربی، ظریف و زیبا شود. تصمیم گیری در این خصوص بهتر است تنها بعد از انجام معاینات لازم روی بینی توسط جراح پلاستیک متخصص و با تجربه انجام شود.

عمل بینی فانتزی برازنده چه صورت هایی است؟

ویژگی بارزی که موجب می شود یک بینی را با عنوان بینی عروسکی نامگذاری کنیم، اندازه کوچک و ظریف بینی است که نوک بینی تقریباً سر بالا داشته و قوس ملموسی روی پل آن دیده می شود. اما اینکه آیا این مدل با این ویژگی های تقریباً خاص، برازنده هر صورتی هست یا خیر، موضوعی است که نظر دادن درباره آن کاملاً کارشناسانه بوده و باید از زوایه نگاه یک جراح پلاستیک متخصص و با تجربه انجام شود. گاهی برخی تنها به واسطه وابستگی شدید به مد یا ترند، اصرار دارند که بینی شان با مدل عروسکی جراحی شود اما هارمونی و هماهنگی بینی اجزای صورت، چیزی است که در طبیعی دیده شدن نتیجه بسیار تاثیر گذار است. بنابراین، اگر این مدل، گزینه مطلوب شماست، قابل اعتماد ترین راه در کسب اطمینان از برازنده بودن نتیجه، مشورت با یک دکتر بینی خوب، می تواند شما را در مسیر بهترین تصمیم گیری هدایت کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی عروسکی

در فاز اقدامات بعد از عمل بینی فانتزی، با عمل به برخی اقدامات و اجتناب از برخی اقدامات دیگر، در واقع از بینی جدید خود مراقبت می کنیم تا عوامل تاثیرگذار خارجی باعث تخریب نتیجه درمان نشود. این اقدامات دامنه وسیعی از عملکرد ها را شامل می شود که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • قرار دادن چند بالش در زیر سر به منظور جلوگیری از وارد آمدن فشار یا شدت گرفتن جریان خون به بینی
  • قرار دادن کمپرس یخ روی پوست بینی برای کمک به کاهش ورم
  • شستشوی بینی بعد از عمل با محلول سالین
  • اجتناب از ورزش و فعالیت های فیزیکی سنگین برای مدت مقرر شده توسط پزشک

لازم به ذکر است که بدن هر بیمار دارای ویژگی های منحصر بفرد خود می باشد و پزشک با لحاظ نمودن این موضوع، طرحی را برای مراقبت های بعد از عمل برای هر بیمار خود پیشنهاد می کند که بتواند در بهترین مسیر، فرایند بهبود را پیش ببرد.

بهترین جراح برای مدل بینی فانتزی چه کسی است؟

زمانی که برای جراحی بینی فانتزی اقدام می کنید و سایت های معتبر را برای یافتن اطلاعات موثق درباره این پروسه زیبایی، مورد جستجو قرار می دهید، مطلبی که مانند چراغ چشمک زن تقریباً در تمام سایت های مربوطه توجه شما، زیباجوی عزیز را به خود جلب می کند، دقت عمل و حتی وسواس به خرج دادن در فاز انتخاب جراح بینی است. این موضوع که در کدام کلان شهر ایران از جمله تهران، همدان، اصفهان و غیره زندگی می کنید، آنچه از اهمیت شماره یک برخوردار است، انتخاب متخصص جراح ماهر و باتجربه است که قادر باشد با مانور دستان هنرمند خود، نتیجه ای را روی بینی شما خلق کند که چشم نواز بوده و طبیعی باشد، گویی که از همان بدو تولد صاحب چنین زیبایی بوده اید. جراحی بینی فانتزی یکی از فرآیندهایی است که به واسطه ویژگی های منحصر بفرد خود و ظرافت هایی که در اجرای آن اعمال می شود، مستلزم به کار گیری تکنیک هایی است که لازم است جراح در اجرای آنها مهارت بالایی داشته باشد تا علاوه بر خلق نتیجه ظاهری چشم نواز، کیفیت به لحاظ عملکرد نیز در سطح بالایی قرار داشته باشد.

هزینه عمل بینی فانتزی: قیمت در سال 1402

جراحی بینی از جراحی های گزینشی است به این معنی که بیمار بدون ضرورت درمانی، تنها با هدف بهبود زیبایی و جذابیت، اقدام به انجام آن می کند. به همین دلیل، تعرفه دقیقی برای قیمت آن تعریف نشده چراکه اولاً بینی ها از نظر دامنه ایرادات، یکسان نیستند، ثانیاً، متخصصی که قرار است جراحی به دست او انجام شود، از کیفیت کار متفاوتی برخوردارند.
علاوه بر موارد فوق مرکز بیمارستانی یا کلینیکی که برای جراحی تان انتخاب کرده اید نیز بر روی هزینه درمان اثر می گذارد. یک جراح بینی خوب و متعهد با درک این مطلب که هزینه یک دغدغه برای بیمار است، در طول جلسه مشاوره، درباره آن با بیمار خود گفتگو خواهد کرد.

عمل بینی فانتزی طبیعی

آنچه بعنوان شعار واحد در تمام فرایندهای زیبایی امروز صرفنظر از اینکه قرار است ایرادات ظاهری را در چه نقطه ای از بدن رفع کند یا جذابیت چه بخشی را ارتقا دهد، دنبال می شود این است که نتیجه خلق شده، طبیعی باشد به این معنی که آثاری از جراحی در آن قابل مشاهده نبوده یا مصنوعی و غیر طبیعی به نظر نرسد. عمل بینی فانتزی نیز از این امر مستثنی نیست. هر چند اندازه بینی در این مدل بسیار کوچک می شود ولی جراح مراقب است تا این کاهش اندازه، آسیبی به عملکرد بینی و فرایند تنفس با کیفیت وارد نکند. بعلاوه، در ایجاد قوس روی پل بینی و زاویه دار کردن بین لب بالا و نوک بینی به گونه ای عمل می کند که این تغییرات، به جای زیبا تر کردن بینی، باعث بدشکل شدن آن نشود.

جراحی بینی فانتزی برای بینی های استخوانی

بینی های استخوانی از جمله بینی های انعطاف پذیر هستند که اغلب گفته می شود صاحبان آنها باید انتظار یک نتیجه فوق العاده از عمل آن را داشته باشند. اما صرفنظر از این موضوع، آنچه بعنوان یک فاکتور کلیدی در جراحی بینی فانتزی در اولویت امر قرار دارد، بالانس، هارمونی و توازن بین بینی و سایر مولفه های صورت است. پس اگر حتی صاحب یک بینی استخوانی هم باشید اگر سایز بخش های مختلف صورت شما در حدی باشد که با اندازه کوچک بینی در مدل عمل بینی فانتزی هیچ سنخیتی نداشته باشد، قطعاً این مدل، گزینه برگزیده برای شما نخواهد بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
اشتراک گذاری در: