جراحی بینی گوشتی

جراحی های زیبایی امروزه در میان بیشتر افراد رواج یافته و این تداوم در واقع بیان کننده میل اشخاص به زیبایی و زیباتر دیده شدن می باشد. عمل بینی نیز یکی از این موارد می باشد که فرد با توجه به میزان ایرادات موجود بر روی بینی به این پروسه رجوع خواهند کرد. بینی گوشتی در واقع یکی از انواع فرم دماغ در میان افراد می باشد که عمدتا به علت شاخصه های اصلی آن بیشترین متقاضی رینوپلاستی متعلق به جراحی بینی گوشتی می باشد. به توصیه دکتر مجید وفایی راد ، بهترین جراح بینی همدان ،اگر شما نیز بر روی بینی خود دارای مشکلاتی از قبیل بزرگی پره ها ، پهن بودن نوک آن و بسیاری موارد دیگر می توانید از این پروسه بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

 

جراحی بینی گوشتی - دکتر مجید وفایی راد

 

جراحی بینی گوشتی (بینی با پوست ضخیم)

این نوع بینی عمدتا دارای غضروف های ضعیف بوده و نوک آن نیز گوشتالو و ضخیم است. بر روی پوست این نوع از بینی ها منافذ باز بیشتری وجود دارد و میزان چربی پوست نیز بیشتر است. عمدتا پره ها باز بوده و نوک بینی پهن تر دیده می شود.

انواع بینی گوشتی

بینی گوشتی، یکی از انواع بینی‌هایی است که بافت‌های نرم اضافی و غیرمطلوب در داخل و حول بینی دارد. این نوع بینی ممکن است ظاهر بینی را ضخیم و گوشتی نشان دهد و در برخی موارد مشکلات تنفسی نیز ایجاد کند. در زیر، تعدادی از انواع بینی گوشتی را مطرح می‌کنیم:

  • بینی گوشتی توده‌ای: این نوع بینی معمولاً شکل گرد و گوشتی دارد و اغلب ناحیه پوست بینی از بینی و چشم‌ها جدا نمی‌شود. بافت‌های نرم اضافی در این نوع بینی ممکن است به صورت توده‌هایی در نوک بینی تجمع یابند.
  • بینی گوشتی پهن: این نوع بینی به دلیل وجود بافت‌های نرم اضافی، بسیار پهن و گوشتی به نظر می‌رسد. این نوع بینی ممکن است به واسطه عرض بیش از حد در ناحیه نوک بینی، بسیار پهنا به نظر برسد.
  • بینی گوشتی بلند : در این نوع بینی، بافت‌های نرم اضافی منجر به طولانی شدن بینی می‌شود.
  • بینی گوشتی کوتاه: این نوع بینی به دلیل وجود بافت‌های نرم اضافی در نوک بینی، به نظر کوتاه می‌رسد.

آیا بینی گوشتی بعد از عمل به شکل قبل از عمل باز نخواهد گشت؟

بعد از انجام جراحی بینی برای اصلاح بینی گوشتی، بیشتر مواقع بینی به شکل قبل از جراحی باز نمی‌گردد. اما برای داشتن نتایج بهتر و دائمی‌تر، مهم است که به دستورات و راهنمایی‌های پزشک بعد از عمل دقت کنید.

پس از جراحی بینی، احتمالاً بینی شما در ابتدا از طریق باندها به شکل مورد نظر شما نگه داشته می‌شود تا بافت‌های بینی جای خود را درست کنند. سپس، با گذشت زمان و بهبود پس از عمل، بینی شما شکل نهایی خود را به خوبی می‌گیرد.

اگرچه بیشتر مواقع بینی به شکل قبل از عمل باز نمی‌گردد، اما ممکن است در برخی موارد به دلایلی چون نحوه اجرای جراحی، وضعیت بافت‌های بینی و همچنین پاسخ بدن به جراحی، تفاوت‌هایی در نتیجه نهایی مشاهده شود. اما برای اطمینان از نتایج، مهم است که با پزشک خود در مورد انتظاراتتان و نحوه پیگیری پس از جراحی مشورت کنید.

هر نوع بینی گوشتی ممکن است نیازمند روش‌های جراحی مختلفی باشد تا شکل و اندازه بینی به شکل مطلوب تراز شود. مهم است که با یک جراح بینی مشورت کنید تا بهترین روش برای اصلاح بینی گوشتی خود را مشخص کنید.

جراحی بینی گوشتی در مقایسه با دیگر انواع رینوپلاستی به چه صورت است؟

در سالهای قبل عمل بینی گوشتی به برداشتن بخشی از غضروف بینی خلاصه می شد که گاهی این کار به ایجاد حفره و فرورفتگی بر روی پوست می انجامید و باعث نارضایتی افراد می شد. اما امروزه با پیشرفت علم در زمینه پزشکی می توان به بهترین شکل، فرم جدیدی را برای افراد دارای بینی گوشتی به وجود آورد که میزان رضایت بالایی را به همراه داشته باشد. برای اینکه کاندید رینوپلاستی باشید محدودیت خاصی وجود ندارد اما از لحاظ سنی بهتر است که افراد دوره بلوغ را به پایان رسانده باشند از همین رو بانوان از سن 17 و آقایان از 18 سالگی می توانند تحت جراحی قرار بگیرند.

روش های جراحی بینی گوشتی

در جلسه ابتدایی با جراح بینی، دکتر آن را بررسی خواهد کرد و به فرد مراجعه کننده تمامی اقدامات مورد نیاز را ارائه می کند. بعد از اینکه شخص برای اعمال تغییرات بر روی بینی کاملا آمادگی داشته باشد می توان روند جراحی بینی گوشتی را اجرا کرد. در روند ایجاد تغییرات بر روی بینی تفاوت چندانی وجود ندارد اما در نهایت جراح بینی بایستی بتواند با تکیه بر مهارت و تجربه چند ساله هر نوع بینی را به درستی تغییر دهد که با صورت فرد مراجعه کننده متناسب باشد.

اما برای انجام این روند چند راه کار وجود دارد، عبارتند از تکنیک باز و بسته. در عمل بینی گوشتی ، دکتر بر اساس وضعیت بیمار با توجه به مزیت های این دو تکنیک یکی را انتخاب کرده و تغییرات را با به کارگیری آنان انجام خواهند داد. همانطور که در مقاله جراحی بینی مطالعه کرده اید می دانید که هر دو روش برای انجام دادن این پروسیجر مناسب می باشد. تکنیک باز برای اعمال بیشترین تغییرات همواره بهترین انتخاب می باشد. با انتخاب این روش ، جراح می تواند بیشترین میزان دسترسی به آناتومی بینی را داشته باشد. گستره دید یکی از مواردی که است که در عمل بینی گوشتی می تواند برای داشتن نتیجه ای متناسب با خواسته فرد تاثیر گذار باشد.

کدام یک از روش های جراحی برای بینی گوشتی مناسب است ؟

پزشک بعد از انجام معاینات مورد نیاز از لحاظ نوع پوست، میزان استحکام استخوان ها و دیگر موارد بهترین روش را انتخاب می کند.

کاهش چربی در جراحی بینی گوشتی :

در جراحی بینی می توان با احتیاط غدد چربی را به ویژه در بخش نوک بینی برداشت که می تواند به زیباتر شدن بینی کمک کند.

اقدامات مهم جهت کاهش تورم بعد از جراحی بینی

چربی پوست در بینی های گوشتی یکی از علل تورم است. از همین رو بسیاری از بیماران دلواپس ماندگاری ورم هستند که این وضعیت در واقع یکی از عارضه های بعد از جراحی بینی گوشتی می باشد. می توان در مراقبت های بعد از رینوپلاستی با استفاده از کمپرس های سرد و گرم میزان این تورم رخ داده را به حد چشمگیری کاهش داد. علاوه بر آن می توان با به کارگیری چند بالش در زمان خواب و استراحت موجب کاهش تورم شد. اما مهمترین کار استفاده مناسب و اصولی از چسب بینی است که باید این کار را همانطور که جراح شما آموزش داده است انجام دهید. زیرا همانطور که چسب می تواند برای کاهش تورم مفید واقع شود اگر درست و اصولی انجام نگیرد می تواند برای فرم جدید بینی مضر باشد. نهایتا اینکه افرادی که دارای پوست ضخیم در ناحیه بینی هستند و بینی گوشتی دارند اگر با دید درست و آگاهی به میزان تغییرات بینی خود اقدام به جراحی نمایند و انتظارات عجیب و فراتر از ظرفیت بینی خود نداشته باشند، معمولا از نتیجه جراحی رضایت دارند.

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی

برای اینکه بتوانید بینی خود را بهبود ببخشید می بایست دوره بلوغ را پشت سر گذاشته باشید. این نکته در واقع برای این است که بعد از جراحی بینی گوشتی ، فرم به دست آمده دستخوش تغییری نباشد. بهترین رنج سنی برای این پروسیجر 17 سالگی می باشد. هرچند برای اینکه بدانید بهترین رنج سنی برای شما چه سنی است باید با جراح بینی خود مشورت کرده و طبق نظر و صلاحدید ایشان عمل کنید.

جراحی بینی گوشتی مردان و زنان چه تفاوتی دارد؟

درباره جراحی بینی گوشتی در مردان و زنان، تفاوت‌ هایی می‌ تواند وجود داشته باشد. اما لازم به ذکر است که هر فرد بستگی به نیازها و ویژگی ‌های بدنی خود دارد و برای تعیین نوع جراحی مناسب، بهتر است به مشاوره پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

  1. ساختار بدنی: حفره بینی در زنان عموماً کوچکتر از آن در مردان است و ممکن است نیاز به تغییرات کمتری در این جراحی داشته باشند.
  2. شکل و ظاهر نیازمندی‌ ها: زمانی که به نظر رسید که تغییرات ظاهری بینی لازم است، درک و تفسیر زیبایی در مردان و زنان ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، در مردان ممکن است نسبتاً باریک و متناسب با چهره باشد.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی گوشتی

  • بعد از جراحی، بهتر است استراحت کنید و برای مدتی از فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
  • استفاده از یخ به طور مکرر و براساس دستور پزشک می ‌تواند در کاهش ورم و تورم بینی کمک کند.
  • داروهای تجویز شده توسط پزشک را مطابق دستور پزشک و به موقع مصرف کنید. این شامل داروهای دردآور و ضد التهاب ممکن است.
  • به مدت معینی باید از ضربه‌ ها و آسیب‌ های مستقیم به بینی پرهیز کنید. همچنین، البته حین شستن صورت هم مراقب باشید.
2 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
اشتراک گذاری در: