جراحی گوش در همدان

بارها شده است که در خیابان و اطرافیان شاهد افرادی بوده اید که یا گوش های بیش از حد بزرگی داشته و یا برخی دیگر گوش های چسبیده به سر را مشاهده کرده اید. این امر کاملا طبیعی بوده و ممکن است به صورت مادرزادی برای افراد به وجود بیاید اما با پیشرفت علم و تکنولوژی در عرصه پزشکی امروزه جراحان قادر هستند که با انجام جراحی گوش در همدان این پدیده را برای افراد بهبود ببخشند. داشتن گوش های بزرگ تناسب چهره را برهم زده و موجب می شود که فرد از چهره خود احساس خرسندی نداشته و به مرور زمان شاهد از دست رفتن اعتماد به نفس آنان شود از همین رو می توانید با مراجعه به دکتر مجید وفایی راد ، بهترین جراح گوش در همدان به نسبت فرم گوش یکی از انواع اتوپلاستی را مورد انتخاب قرار دهید. عمل کردن گوش می تواند به دلایل متفاوت به وجود بیاید ، کوچکی یا بزرگی آن ها و حتی دور بودن آن از سر می تواند از دلایلی باشد که فرد به انجام این عمل رو می آورد.

 

جراحی گوش - دکتر مجید وفایی راد

 

اتوپلاستی یا عمل زیبایی گوش چیست ؟

برای بسیاری این پرسش مطرح می شود که جراحی گوش برای چه افرادی مناسب است؟ و یا اینکه چه مواردی موجب می شود که یک شخص این روند زیبایی را انتخاب کند؟ برای رسیدن به پاسخ این قبیل پرسش ها ابتدا بهتر است که تعریفی دقیق از این روند را داشته باشیم. عمل کردن گوش در واقع روشی است که برای بهبود و تغییر شکل آن به صورت دائمی برای تغییر موقعیت و اندازه به کار برده می شود. اگر شما نیز اندازه گوش ها بیش از حد بزرگ است یا بیشتر از حد معمول به سر چسبیده شده می توانید جزو کاندیدای اتوپلاستی به شمار بیایید. در برخی حوادث ممکن است که فرم یک گوش یا هر دو آنان دستخوش تغییراتی شود و یا به صورت مادرزادی دچار ایراد باشد در این موارد اصلا جایی برای نگرانی و ناراحتی شما وجود ندارد به راحتی می توانید با انجام جراحی زیبایی گوش این موارد را به راحتی تغییر دهید.

برای اینکه بتوانید از مزیت های ارزنده این فرآیند بهره مند شوید بهتر است که روند رشد لاله گوش تکمیل شده باشد و به طور متوسط می توان بیان کرد که رده سنی 5 سال تا سنین بالاتر می تواند دوره ای مناسب برای انجام این عمل به شمار بیاید.خاطر نشان می شویم که ممکن است در برخی موارد استثنا در سنین پایین تر نیز این پروسه برای بیمار مورد اجرا قرار بگیرد. در نتیجه بسته به شرایط بیمار ممکن است که موارد بیان شده شامل تغییراتی باشد. برای اعمال تغییرات بر وضعیت اختلال loopear یا همان گوش برجسته ، طبق تحقیقات به عمل آمده بهتر است که در سنین پایین مورد انجام قرار بگیرد. از همین رو برای بهتر شدن این وضعیت بایستی جراحی گوش را در سنین 6 الی 12 سالگی مورد انجام قرار بدهید.

روند جراحی گوش در همدان

تکنیک های مورد استفاده برای انجام عمل زیبایی گوش بسته به وضعیت گوش در فرد مراجعه کننده ممکن است متغییر باشد. جراح گوش ممکن است با مشاهده شکل گوش از برش های متفاوتی برای هر بیمار جهت بهبود و درمان ایرادات آن مورد استفاده قرار دهد. بعد از ایجاد برش مورد نظر ، دکتر وفایی راد، بهترین جراح اتوپلاستی با توجه به نظر و صلاحدید میزان غضروف و پوست اضافی را برداشته و غضروف را در جایگاه مناسب خود قرار می دهد. پس از اتمام روند اعمال تغییرات با استفاده از بخیه محل برش ایجاد شده را به جای اصلی خود فیکس می کند. به طور معمول جراحی زیبایی گوش بازه زمانی کوتاهی را به خود اختصاص داده و در دسته عمل های سرپایی به شمار می رود زیرا نیازی به بستری در بیمارستان نخواهید داشت.

در روند جراحی زیبایی گوش اقدامات قبل مورد نیاز چه مواردی هستند؟

برای اینکه بتوانید اتوپلاستی را انجام دهید ابتدا می بایست علت و هدف اصلی خود را از این روند مشخص نمایید؛ پس از آن باید در تلاش باشید که برای حفظ سلامتی خود بهترین جراح گوش را در شهر محل سکونت خود بیابید. پس از اینکه دو مورد بالا را به درستی انجام داده اید می بایست براساس گفته های دکتر عمل گوش در همدان در جلسه مشاوره تمامی تست ها و آزمایش های خواسته شده را به درستی انجام داده و در زمان مقرر تحویل دهید.
در کنار این موارد بایستی یکسری موارد را رعایت کنید که بتوانید روند را به درستی و ایمن سپری کنید. به عنوان نمونه مصرف هر نوع نوشیدنی های حاوی الکل را بهتر است که دو هفته قبل از جراحی گوش در همدان کنار بگذارید.
استعمال هر نوع نیکوتین نیز بهتر است که 14 روز قبل از پروسه کنار گذاشته شود. زیرا وجود این ماده در خون می تواند روند بهبود زخم ها را به تاخیر بیاندازد.
در صورت وجود هر نوع ابهامی از روند پیش رو بهتر است که با جراح گوش مشورت های لازم را انجام دهید.

خطرات جراحی زیبایی گوش چیست ؟

عمل کردن زیبایی گوش در واقع پروسه ای ایمن و کم تهاجم است اما بهتر است که برخی موارد را باهم مرور کنیم که شما نیز با مطالعه آن به این اطمینان دست بیابید که با خیالی آسوده می توانید خود را به دستان توانمند دکتر عمل زیبایی گوش در همدان بسپارید.

 • جای زخم و بخیه : برش ایجاد شده در این پروسیجر در واقع در پشت گوش بوده و به صورت خطی بوده در نتیجه بر روی زیبایی ظاهری فرد هیچگونه اثر سو نخواهد داشت.
  عدم تقارن : یکی از مواردی که افراد مراجعه کننده را نگران کرده است در واقع عدم تقارن و یک شکلی هر دو آنان می باشد. اما شما بی شک با انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه دیگر نیازی نیست دلواپس این موارد باشید.
 • تغییر در احساس پوست : این مورد ممکن است تا اتمام دوره نقاهت به وجود بیاید که بعد از این مدت به طور کامل بهبود یافته و دائمی نخواهد بود.

نتیجه نهایی اتوپلاستی در همدان

توجه داشته باشید که بعد از اینکه روند اعمال تغییرات بر روی یک گوش یا هر دوی آنان به اتمام برسد، جراح گوش با استفاده از باند و پانسمان گوش ها را بسته و برای مدت کوتاهی می بایست فرد از آن مراقبت به عمل آورد. زیرا مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش به عهده فرد می باشد و بهتر است که تمامی توصیه های دکتر عمل گوش را به درستی و کاملا اصولی رعایت شود که بتوانید پس از گذراندن دوره نقاهت بهترین نتیجه را از روند پیش رو دریافت نمایید. برای مشاهده نتیجه نهایی می بایست کمی صبور باشید ، زیرا باید تورم و التهاب به وجود آمده برطرف شود که شما بتوانید شاهد نتیجه ای زیبا و مطابق میل خود باشید. جهت کشیدن بخیه ها نیز میتواند برای هر فرد با دیگری متغییر باشد ؛ ممکن است که 2 هفته الی بیشتر به طول بکشد.

سن مناسب جراحی گوش

همانطور که قبلا بیان شده است انجام این فرآیند زیبایی می تواند در سنین مختلف مورد انجام قرار بگیرد. اما نکته حائز اهمیت در این زمینه دریافت بهترین نتیجه از روند پیش رو می باشد به همین خاطر رنج سنی خاصی می تواند به این امر کمک شایانی داشته باشد. به طور معمول پس از تکامل روند رشد گوش می توان از مزیتهای خارق العاده اتوپلاستی بهره مند شد.

چه کسی کاندید خوبی برای اتوپلاستی است؟

برای انجام اتوپلاستی، بهتر است با یک جراح مجرب مشورت کنید. برای اینکه ببینید کاندید مناسبی هستید می‌توانید از دو روش استفاده کنید:

 • مشاوره با پزشکان متخصص: مراجعه به پزشکان گوش و حلق و بینی که در اتوپلاستی تبحر دارند.
 • مطالعه نظرات و تجربیات دیگران: می‌توانید در مورد نظرات و تجربیات افرادی که اتوپلاستی را تجربه کرده‌اند، تحقیق کنید. این می‌تواند به شما در انتخاب یک جراح مناسب کمک کند.

همچنین مهم است که قبل از تصمیم‌گیری، از جزئیات مربوط به روش اتوپلاستی، جراحی، و انتظارات پس از جراحی آگاه شوید و با پزشک خود در مورد هر گونه سوال یا ابهامی صحبت کنید.

مراقبت های بعد از جراحی گوش در همدان

مراقبت‌های بعد از جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) برای حفظ نتیجه مطلوب و جلوگیری از مشکلات ممکن می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پانسمان: پس از جراحی، پانسمانی بر روی گوش قرار می‌گیرد که باید به دقت تغییر داده شود. پزشک شما توصیه‌های خاصی در این زمینه خواهد داشت.
 • استفاده از هدبند مخصوص گوش: پس از جراحی، باید باند مخصوص گوش برای مدت زمان مشخصی استفاده شود تا گوش‌ها در موقعیت مطلوب قرار گیرند و نتیجه دائمی حاصل شود.
 • اجتناب از فشار و ضربه به گوش: باید از هرگونه فشار و ضربه به گوش‌ها پرهیز کرد تا احتمال آسیب و خرابی به جراحی کاهش یابد.
 • مراقبت از زخم: در صورتی که دارای زخم یا خراش باشید، باید به مراقبت و تمیز نگهداشتن آنها توجه ویژه داشته باشید.
 • مراقبت از درد و علائم ناشی از جراحی: پزشک شما ممکن است داروی تسکین دهنده درد یا دستورات دیگری برای مقابله با علائم ناشی از جراحی به شما تجویز کند.

حتما دستورات و توصیه‌های پزشک خود را دقیقاً دنبال کنید و در صورتی که هر گونه نگرانی یا سوالی داشتید، با او مشورت کنید.

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
اشتراک گذاری در: