لیفت پیشانی

با مرور زمان پوست دستخوش تغییراتی می شود که این تغییرات می تواند شامل افتادگی، ایجاد چین و چروک و خطوط ریز بر سطح پوست و بسیاری موارد دیگر باشد. پیشانی از اعضای صورت است که عمدتا در معرض چین و چروک های عمیق پوستی است و با گذشت زمان شاهد افتادگی و خطوط عمیق پوستی بر آن هستیم. برای بهبود و تغییر وضعیت می توان از لیفت پیشانی به خوبی بهره گرفت. این پروسه برای آن دسته از عزیزان که در قسمت فوقانی صوئرت خود دارای افتادگی و چروک پوستی هستند بسیار مناسب می باشد. با مراجعه به دکتر مجید وفایی راد یکی از بهترین پزشکان در زمینه جراحی لیفت پیشانی در همدان به شمار می رود می توانید جوانی را به صورت خود بازگردانید. 

 

لیفت پیشانی - دکتر مجید وفایی راد

لیفت پیشانی مناسب چه افرادی است؟

برای داشتن ظاهری جوان و شاداب چه باید کرد؟ این سوالی است که ذهن قشر زیادی از افراد جامعه را به خود درگیر کرده است به خصوص خانم ها که با افزایش سن شکسته تر می شوند و به دنبال راهکار کم خطر و مناسب برای رفع عیوب صورت خود هستند. از دیگر عوامل ایجاد چین چروک در پیشانی می توانیم به استرس، تابش نور آفتاب و غیره.. اشاره کرد. لیفت پیشانی، روشی پرکاربردی است که خطوط اخم، شیار ها و افتادگی ها را از بین می برد، به گونه ای که ظاهر فرد از عبوس و اخمو بودن در می آید. همچنین ماهیچه ها و بافت ها که عامل اصلی وجود این شیار ها هستند برداشته می شوند. نتیجه کار بسیار مساعد خواهد بود و پوست پیشانی صاف و یک دست می شود. لیفت پیشانی به افرادی که در ابتدای دهه 40 یا 50 زندگی خود هستند بسیار پیشنهاد می شود. نکته قابل توجه این است که برای خلاصی از چین چروک های روی پیشانی به دنبال خرید لوسیون ها یا کرم های لیفت نباشید زیرا این محصولات تاثیر زیادی در صافی و جوانسازی پوست ندارند و نتایج بدست آمده از آنها دایمی نیست و به مرورو زمان چین و چروک ها مجددا نمایان می شود.

روش های مختلف لیفت پیشانی

لیفت پیشانی به دو روش انجام می شود : به روش باز و اندوسکوپی
در هر دو روش، ایجاد برش های جراحی با توجه به هدف نهایی بیمار از لیفت انجام می شود. برای مثال اگر هدف انجام لیفت حذف چین و چروک های پیشانی باشد، برش ایجاد شده در محل تل یا تاج سر و ایجاد می شود و اگر هدف تغییر طول و فرم پیشانی باشد برش را دقیقا از محل رویش مو انجام می دهیم.

 1. در روش لیفت باز، با ایجاد برش های طویل در سراسر پیشانی به استخوان پیشانی دسترسی پیدا کرده و آن را با تراشیدن یا پیوند کردن استخوان تغییر می دهیم. برای حذف چین چروک به روش لیف باز با وارد شدن به فضای زیر پوست، اتصالات استخوانی را آزاد کرده و به رفع چین چروک ها و لیفت پیشانی در جهت مناسب می پردازیم .در انتهای کار برش ایجاد کرده را ترمیم و پوست اضافه را بر می داریم.
 2. در روش لیفت اندوسکوپی پیشانی، پزشک به خوبی می تواند ساختار داخلی پیشانی را مشاهده کند و با ایجاد برش های جزئی توسط اندوسکوپی به اصلاح پیشانی می پردازد. این روش به همه پیشنهاد
  نمی شود و انجام آن در صورت داشتن شرایط ویژه ای است.

بعد از انجام لیفت پیشانی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای ماندگاری بیشتر لیفت پیشانی، نکاتی وجود دارد که با رعایت آن می توانید از نتیجه جراحی خود رضایت کاملی داشته باشید .
ابتدا باید بدانید که در این پروسه، پانسمان بعد از عمل الزامی نیست و بخیه های جراحی ظرف 7 تا 10 روز توسط پزشک خارج می شوند. به منظور کاهش درد ناشی از عمل می توانید از داروهای مسکن و مانند استامینوفن و پماد های آنتی بیوتیک استفاده کنید و از مصرف داروهایی مانند ایبوبروفن دیکلوفناک ایندومتاسین و آسپیرین اجتناب کنید زیرا با خطر خونریزی و کبودی همراه هستند. در پایان باید گفت که بیمار باید از فعالیت فیزیکی و انجام ورزش تا سه هفته اول جراحی بپرهیزد و از سایر خدمات زیبایی مانند رنگ مو تا 3 هفته اول خودداری کند.

انواع روش های لیفت پیشانی بدون جراحی در همدان

 • انواع روش های لیفت پیشانی بدون جراحی شامل تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر درمانی، هایفوتراپی و رادیو فرکانسی می شود که این روش مناسب افرادی است که چین چروک هایی جزیی دارند و از انجام جراحی ترس وحشت زیادی دارند. در اغلب موارد نتایج حاصل از این روش ها بسیار مطلوب و رضایت بخش بوده است.
 • در لیفت پیشانی به روش تزریق بوتاکس، ماده بوتاکس که از نوعی سم به نام بوتولیسم تشکیل می شود توسط سوزن های بسیار ریز به زیر عضلات تزریق می شود که این ماده منجر به شل کردن عضلات و ماهیچه هایی می شود که خاصیت ارتجاعی پیدا کرده اند. نتیجه انجام این پروسه پوستی صاف و شفاف در ناحیه پیشانی است.
 • یکی دیگر از روش های پرطرفدار در لیفت پیشانی، تزریق ژل است که در این روش بدون جراحی و طی کردن دوره نقاهت آن، می توانید از طریق تزریق ژل و فیلر، از چین و چروک های پیشانی خود خلاصی پیدا کنید. هدف اصلی تزریق ژل به پیشانی، رفع فرورفتگی های پیشانی به دلیل کهولت سن است که با انجام این پروسه می توانید برجستگی های پیشانی را مجدادا برگردانید. میزان تزریق ژل مورد نیاز نیز توسط پزشک تشخیص داده می شود.
 • در روش لیف پیشانی توسط لیزر، فرد برای گرفتن نتیجه نهایی باید صبور باشد زیرا دوره درمان آن بستگی به میزان چین و چروک پیشانی بیمار دارد که باید آن را حداقل در 4جلسه و به فاصله حدود یک ماه انجام دهد. در این روش پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند و با تابش پرتوهای لیزر منجر به سفت شدن پوست و عضلات شل و افتاده می گردد.
 • یکی از جدید ترین روش های انجام لیفت کردن پیشانی، هایفو تراپی است که امواج آن همانند امواج بکار رفته در سونوگرافی می باشد . هدف اصلی این روش ترمیم سلول های آسیب دیده پوست و تحریک کلاژن سازی، از طریق تابش امواج التراسوند است که منجر به جوانسازی پوست پیشانی می شود. این روش کاملا غیر تهاجمی است و نتایج بدست آمده از آن ماندگاری طولانی تری دارند.
 • از دیگر روش های غیر تهاجی لیفت شدن پیشانی، رادیو فرکانسی است که با نام ار اف نیز شناخته می شود. روش بی خطر و نوینی که با تابش گرما و حرارت، پوست پیشانی سفت و به سمت بالا کشیده می شود و باعث استحکام بافت های پوستی و جوان سازی می گردد. این روش باید هر دو هفته یکبار، با توجه به صلاح دید پزشک تجدید شود تا نتیجه نهایی حاصل شود.

خطرات و عوارض جانبی لیفت پیشانی

لیفت پیشانی عوارض جانبی هم دارد زیرا تمام جراحی ها دارای ریسک هستند و انتخاب پزشک واجد شرایط برای در امان ماندن از خطرات نادر، امری مهم و قابل توجه می باشد. یکی از این عوارض نادر، بی حسی عصب عضلات حرکت ابرو است به گونه ای که بیمار توانایی بالا بردن ابرو خود را از دست می دهد که برای رفع این مشکل پزشک جراحی ترمیمی را پیشنهاد می کند. بی حسی در محل برش ها و ریزش مو در امتداد لبه های اسکار، از دیگر عوارض لیفت پیشانی هستند که این عارضه اغلب موقتی می باشد و جای نگرانی ندارد. هماتوم یکی دیگر از عوارض نادر جراحی لیفت پیشانی است که با ایجاد تکه ای خون در زیر پوست، پزشک پیشنهاد جراحی دوباره می دهد تا این عارضه را برطرف کند. عفونت، خونریزی زیاد و یا حساسیت به داروهای تجویز شده نیز از عوارضی هستند که احتمال وقوع آنها بسیار کم است. بمنظور کاهش عوارض جراحی، پزشک ممکن است در حین عمل تصمیم بگیرد که روش جراحی را تغییر دهد. برای مثال او ممکن است به جای روش آندوسکوپی از روش جراحی باز استفاده کند که این موضوع اهمیت داشتن پزشک خوب و با تجربه و کلینیک معتبر را آشکار می کند.
در پایان باید گفت که احتمال آسیب و عوارض شدید در روش غیر جراحی کمتر است اما این موضوع به معنی عدم کاربرد جراجی در لیفت پیشانی نیست زیرا در هر دو روش شما با رعایت دستور العمل های پزشک خود می توانید عوارض ناشی از عمل را کاهش داده و بهترین نتیجه را از لیفت پیشانی بدست آورید.

لیفت پیشانی با جراحی

یک جراحی زیبایی است که هدف اصلی آن افزایش و پیشانی کردن بخش پیشانی یا ابروهاست. این جراحی ممکن است به عنوان یک راهکار برای کاهش چین و چروک‌های پیشانی و افزایش قدرت جلب نگاه به نظر گرفته شود. در اینجا چند نکته در مورد لیفت پیشانی با جراحی ذکر شده است:

انواع لیفت پیشانی:

 1. نوع معمولی: در این نوع لیفت، یک برش بزرگ در بخش پشت پشتی سر انجام می‌شود.
 2. نوع میانی: برش کوچکتری در میان پیشانی انجام می‌شود.

انتخاب هر یک از روش های فوق بسته به میزان افتادگی و چین و چروک های پیشانی و صلاحدید جراح می باشد.

هدف از لیفت پیشانی:

 • اصلاح چین و چروک‌های پیشانی و حاشیه ابروها.
 • افزایش ارتفاع حاشیه ابروها.
 • بهبود قابلیت جلوه نگاه و ابرواندازی.

زمان بازیابی بعد از لیفت پیشانی

معمولاً زمان بازیابی برای لیفت پیشانی کمتر از برخی دیگر از جراحی‌ های زیبایی است. بیماران ممکن است نیاز باشد برخی از فعالیت‌ های روزمره را به مدت کوتاهی کنار بگذارند.

 • پس از جراحی:
  مصرف داروها و توصیه‌ های پس از عمل به منظور کاهش درد و ورم.
  پیگیری‌ های دوره‌ ای با پزشک برای ارزیابی پیشرفت و حل هر مشکل ممکن.
 • ریسک‌ ها و عوارض:
  عوارض ممکن شامل سردرد، گیجی، یا تورم موقت در ناحیه جراحی می‌ شوند.
  همچنین، عوارض مربوط به جراحی ممکن است شامل خونریزی، عفونت، یا تغییرات حسی در ناحیه جراحی باشد.
  قبل از تصمیم‌گیری در مورد لیفت پیشانی با جراحی، بهتر است با پزشک مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که آیا این جراحی مناسب شرایط شما است و چه نوع لیفت مناسبی برای شما خواهد بود.

لیفت پیشانی با نخ

بالا کشیدن پیشانی با نخ یک روش زیبایی است که با استفاده از نخ‌ های جذب‌پذیر در پوست، بهبود پوست را ایجاد می‌ کند و تاثیر لیفت کردن و زیبایی پوست پیشانی را دارد. این روش به عنوان یک جایگزین غیر جراحی برای لیفت چهره و پیشانی به کار می‌رود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
اشتراک گذاری در: