جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی روندی است که شکل بینی را تغییر می دهد و علت انجام دادن این روند ممکن است که برای اعمال تغییرات بر روی ظاهر بینی و یا بهبود مسیر تنفس باشد در برخی موارد ممکن است که فرد به هر دو دلیل متقاضی رینوپلاستی باشد. اما سوال اصلی این است که جراحی بینی طبیعی دارای چه خصیصه هایی می باشد؟ همانطور که در مقاله عمل بینی مطالعه کرده اید می دانید که یکی از مدل های نهایی این پروسه می تواند به فرم نچرال باشد. اگر شما نیز به دنبال بینی با شکل طبیعی و نچرال هستید می توانید ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید که بسیاری از شاخصه های مورد نیاز ارائه شده و شما می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

جراحی بینی طبیعی - دکتر مجید وفایی راد

 

جراحی بینی نچرال 

با در نظر داشتن این امر که موقعیت برجسته بینی دقیقا در راس صورت واقع است ، اندازه و شکل آن بسیار زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و این معضل در واقع همان معضلی است که با انجام جراحی بینی طبیعی می تواند آن را از میان بردارد. عمل بینی طبیعی در واقع برای بهبود و برطرف کردن نواقص بر روی بینی مورد انجام قرار می گیرد. در روند این پروسه جراح بینی باید به خاطر داشته باشد که فرم نهایی نباید قوس و انحنایی داشته باشد. بینی در مواردی که با دیگر اجزا صورت دارای تناسب می باشد می تواند موجب زیبایی چهره فرد شود. این روند در واقع عمل زیبایی بینی است که توسط جراح بینی برای فرد مراجعه کننده مورد انجام قرار می گیرد. پروسه ای ایمن و کم تهاجم می باشد و در کنار این مزیت ها خوب است بدانید که بعد از انجام دادن این روند جای زخم برجای نخواهد ماند.

دلیل انتخاب جراحی بینی طبیعی

علت های متفاوتی وجود دارد که افراد در پی عمل زیبایی بینی طبیعی باشند. بسیاری از افراد به دلیل اینکه از فرم کلی بینی خود عدم رضایت را دارند متقاضی عمل بینی طبیعی هستند و در کنار آن میل ندارند که تغییرات به وجود آمده بسیار در دید و قابل مشاهده باشد. اما برخی دیگر به سبب دیگر موارد کاندید جراحی بینی طبیعی می شوند. عبارتند از :

 • جهت برطرف کردن آسیب های وارد شده به بینی که می تواند به دلیل وارد آمدن صدمات به آن پیش می آید.
 • برای درمان مشکلات مادرزادی که بر روی بینی رویت می شود.
 • به علت بهبود بخشیدن مشکلات تنفسی رخ داده شده.
 • در برخی مواقع می توان برای انجام عمل بینی ثانویه از مدل طبیعی استفاده کرد.

ابهامات جراحی بینی طبیعی برای بیماران

بسیاری از کاندیدای رینوپلاستی این سوال مطرح می شود که برای داشتن بهترین نتیجه از عمل بینی چگونه می توان جراح بینی طبیعی را انتخاب کرد؟! برای اینکه بتوانید فرم نچرال بینی را تجربه کنید می توانید با مشاهده نمونه کارهای انجام شده توسط دکتر عمل بینی طبیعی به این نتیجه برسید که کدامین پزشک می تواند نزدیک به خواسته شما این روند را پیش ببرد. همواره جهت انتخاب بسیار به قبل و بعد های نمونه های انجام شده دقت کنید. این کار موجب می شود که شما بهترین انتخاب را در میان تعداد بالای جراحان داشته باشید.
یکی دیگر از سوال ها؛ این است که جلسه مشاوره قبل از عمل بینی طبیعی برای چیست؟! خب در واقع در این جلسه جراح بینی بعد از انجام معاینات به شما اعلام می کند که آیا آناتومی بینی شما نیاز به اعمال تغییرات دارد یا خیر؟! بعد از اینکه تایید شد شما مناسب انجام جراحی بینی طبیعی هستید ، دکتر عمل بینی به شما فاکتورهای ظاهری بینی طبیعی را ارائه خواهد کرد و با توجه به این نکته که هر بینی با دیگری متفاوت است می توانید ادامه روند را در پیش بگیرید. به یاد داشته باشید که ممکن است هر فرد برداشت متفاوتی از عمل بینی طبیعی داشته باشد. از همین در جلسه مشاوره بهتر است که تمامی انتظارات را از عمل بینی طبیعی را به دکتر اطلاع دهید که ایشان از توقعات شما آگاهی کاملی داشته باشد و براساس آن روند را پیش بگیرد.

فاکتورهای اصلی بینی طبیعی در رینوپلاستی

در میان مدل های بینی تفاوت هایی وجود دارد که در ادامه شاخصه های اصلی بینی های نچرال را شرح داده ایم. عبارتند از :

 • یکی از مواردی که در این مدل بسیار رعایت می شود فاصله نوک بینی با لب است که بر اساس استانداردها قیاس می شود. البته در این اندازه گیری به یاد داشته باشید که این استاندارد بسته به بلندی بینی ممکن است متفاوت باشد.
 • از دیگر فاکتورهای بینی طبیعی در نظر داشتن فاصله میان هر دو چشم و بینی است که بر اساس آن پهنای بینی را انتخاب خواهند کرد.
 • در روند عمل کردن بینی به فرم طبیعی یک عامل مهم وجود دارد که میزان ضخامت پوست بینی است. تاثیر پوست بر نتیجه نهایی بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • در جراحی بینی طبیعی ، بینی انحنا و قوس به خود نمی گیرد و فرمی کاملا اصولی و متناسب با دیگر اجزای چهره را دریافت خواهد کرد.

تفاوت عمل بینی طبیعی و فانتزی در چیست ؟

همانطور که می دانید جراح بینی قادر است فرم نهایی بینی را به چند شکل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی تغییر دهد. میان این سه مدل تفاوت های بسیاری وجود دارد که هر یک را از دیگری متمایز ساخته است. در رینوپلاستی طبیعی سعی دکتر عمل بینی بر این است که فرم نهایی آن مطابق با دیگر اجزا صورت باشد و نواقص و ایرادات به وجود آمده را برطرف خواهد ساخت. در شکل طبیعی و نچرال تغییرات زیادی اعمال نمی شود ؛ برعکس در بینی های فانتزی جراح بینی با توجه به سلیقه بیمار قوس و انحنا را بر روی بینی اعمال می کند یا نوک آن از اندازه استاندارد بیشتر رو به بالا خواهد رفت. از همین رو عمل بینی طبیعی با انواع دیگر از مدل های بینی تفاوت های دارد. بینی های فانتزی در میان مردم به فرم عروسکی شناخته می شوند که به طبع این نوع مطابق سلیقه همگان نخواهد بود برعکس جراحی بینی طبیعی که بسیاری از متقاضیان می توانند آن را انتخاب کنند و از مزیت های ارزنده آن به خوبی بهره مند شوند. اولویت دکتر در روند عمل کردن بینی به حالت نچرال در واقع بهبود مسیر تنفسی و برداشتن ایرادات بینی می باشد.

بهترین متقاضیان جراحی بینی نچرال چه افرادی هستند؟

عمل زیبایی بینی برای همگان امکان پذیر است اما بایستی به خاطر داشته باشید که افراد در برخی وضعیت ها قابلیت انجام رینوپلاستی را ندارند. به عنوان مثال بیماران قلبی ؛ عروقی یا آن دسته از عزیزان که مشکلات حاد دارند نیز نمی توانند از مزیت های عمل بینی طبیعی بهره مند شوند. بهترین کسانی که می توانند از این روند بیشترین بهره برداری را داشته باشند آنان هستند که از صحت سلامت عقل و جسم برخوردار بوده و به ویژه دوره بلوغ را به اتمام رسانده اند. عمدتا اشخاصی که بر روی بینی شاهد برخی ایرادات هستند در دسته متقاضیان قرار می گیرند.

راه کارهای جراحی بینی طبیعی

عمل کردن بینی می تواند با استفاده از دو روش متفاوت مورد انجام قرار بگیرد. متد باز و بسته هر دو دارای اهمیت و کاربردی می باشند و انتخاب یکی از این دو مورد تنها بسته به صلاحدید جراح بینی طبیعی می باشد. در ادامه هر دو روش را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

 • تکنیک باز در جراحی بینی طبیعی:
  جهت اعمال هر نوع تغییر بر روی بینی نیازمند دسترسی های بیشتر به ساختار داخلی بینی می باشد. در نتیجه می توان با ایجاد یک برش در زیر کلوملا و پوست زیرین فاصله دو حفره بینی می توان پوست روی غضروف و استخوان را بلند کرد و دکتر عمل بینی طبیعی بیشترین میزان دسترسی به آناتومی داخلی بینی را دارد و به راحتی می تواند تمامی تغییرات خواسته شده را بر روی بینی اعمال کرد. پس از انجام این موارد پوست را با بخیه سر جای خود قرار داد.
 • تکنیک بسته در جراحی بینی طبیعی:
  در این روش همانند روش باز دیگر قسمت کلوملا برش نمیخورد و برعکس تمامی برش ها درون بینی ایجاد می شود. در پی این اتفاق نمی توان بر روی بینی تغییرات اساسی و اصلی را انجام داد. برای اعمال تغییرات جزئی به کارگیری روش بسته در عمل بینی به فرم طبیعی بهترین راه کار می باشد.

تفاوت های این دو تکنیک در واقع به میزان تغییرات بر روی بینی و به علاوه رد بخیه نیز می تواند یکی دیگر از تمایزهای این دو متد می باشد. اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا در مراقبت های بعد از جراحی بینی می توان جای بخیه را از میان برداشت و هیچگونه اسکاری برجای نخواهد ماند.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 • انتخاب یک دکتر عمل بینی حاذق و با تجربه می تواند بر نتیجه نهایی اثر بگذارد.
 • بعد از آن باید تمامی آزمایشات مورد نیاز قبل از عمل بینی طبیعی را انجام دهید.
 • به یاد داشته باشید که جهت آسودگی در روند عمل بینی طبیعی بهتر است که به مدت دو هفته از استعمال نیکوتین خودداری کنید.
 • شب قبل از تاریخ مقرر بهتر است که استحمام کنید.
 • در روز عمل به یاد داشته باشید که یکی از نزدیکان خود را به عنوان همراه با خود بیاورید.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
اشتراک گذاری در: